O Magdaléně

mkk1Celým jménem Magdaléna Kypus Katolická, blogerka a autorka, která se svým mužem Lukášem Kypusem založila blog www.mnm-list.cz, na němž překládá články amerického spisovatele Leo Babauty, a blog www.minimaliste.cz, kde se dělí o novinky, zážitky a zkušenosti spojené s minimalismem. Několik let působila v marketingu, napsala knihu pro děti, o jejíž vydání usiluje, a sbírku básní, kterou připravuje ve spolupráci s Miluší Drahozalovou. V současnosti se zaměřuje na marketingové výzkumy a copywriting, pracuje na románu pro dospělé a žije v Praze.

Magdaléna a minimalismus

Rok 2011 začal stejně jako několik roků před ním: Líbání o půlnoci, pár prskavek a petard, smrad v ulicích, spousta křiku a předstírané radosti s příchodem nového roku, kdy všichni doufají, že ten nový rok bude lepší, bohatší, více vzrušující než ten, za kterým právě zabouchli dveře; že tento rok budou opravdu šťastní. Ale ráno jsou všichni stejní a všechno kolem je stejné a nadšení vyprchá stejně rychle jako bublinky ze sklenice šampaňského.

Pro mě byl ale rok 2011 zlomovým rokem.

Konečně jsem si přiznala, že:

  • Nejsem šťastná.
  • Nejsem ve formě.
  • Nakupuji, abych se cítila lépe, ale nepomáhá to.
  • Chodím do práce a snažím se něčeho dosáhnout, ale nepřináší mi to dlouhodobé uspokojení, nenaplňuje mě to.
  • Klid a mír, který uvnitř mě určitě někdy byl a určitě ještě někde je, nenacházím.

Četla jsem články o relaxaci, klidu, hledání vnitřního štěstí, knížky o osobním rozvoji a mnohé další. Informace v nich nabyté jsem zkoušela využít v praxi, ale úleva byla vřdy jen krátkodobá. Pak jsem narazila na pojednání o downshiftingu. Ihned jsem cítila, že tohle je něco zcela jiného, že tohle dává smysl.

mkk2Dala jsem výpověď, začala se zamýšlet nad tím, kdo jsem, co dělám a co dělat chci. Spolu s přítelem Lukášem jsem se zapojila do několika dobrovolných aktivit, jako například TEDxBrno, Barcamp Brno, a pustila se do překládání Leových článků o minimalismu. A potom přišli další minimalisté a jejich úvahy, jejich hledání, jejich cesta. K zahájení debordelizačního procesu mého života to byl už jen krůček.

0 comments on “O Magdaléně
1 Pings/Trackbacks for "O Magdaléně"
  1. […] Magdaléna Katolická založila spolu se svým mužem Lukášem Kypusem blogy www.mnm-list.cz a minimaliste.cz. Vedle minimalismu se zaměřuje na marketingové výzkumy a copywriting, zapojuje se do dobrovolných aktvit a pracuje na románu pro dospělé. Žije v Praze. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*